Mateřská škola Štítná nad Vláří, okres Zlín

oznamuje rodičům, že

          

                                     Výsledek obrázku pro zapis do ms

pro školním rok 2018/2019 se koná

14. května 2018 od 8.00 do 16.00 hodin

v budově mateřské školy

K zápisu si přinesteprůkaz totožnosti zákonného zástupce

 rodný list dítěte 

                                     vyplněnou žádost potvrzenou pediatrem

 

KE STAŽENÍ:

Žádost přijetí do MŠ 2018/2019

Pokyny pro podávání žádosti

Těšíme se na Vás!


 

PROVOZ MATEŘSKÉ ŠKOLY V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN

 

Provoz mateřské školy v době letních prázdnin bude uzavřen od

 

1. 8. - 31. 8. 2018

 

Od 1. 7. - 31. 7. 2018 bude v provozu pouze jedna třída pro přihlášené děti. K prázdninové docházce se můžete přihlásit do 15. 6. 2018

 

Pozn. Přihlášení je závazné z důvodu nutnosti zajistit provoz MŠ personálem.

 

 

 

PROVOZ MŠ V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN

 

 

 


 

HOLKY, KLUCI, DĚTIČKY, ZVEME VÁS DO NAŠÍ ŠKOLIČKY!

Srdečně zveme rodiče s dětmi, které doposud nenavštěvují MŠ, na

HRAVÉ ODPOLEDNE,

kde se děti budou seznamovat s prostředím a pracovnicemi MŠ.Hravé odpoledne se bude konat tyto následující dny, vždy od 14:30 do 16.00 hodin.

 

14. 5. 2018 - zápis do MŠ!!

 

                                                   Výsledek obrázku pro děti obrázky kreslené

 Těší se na Vás pracovnice MŠ


 

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na informační schůzku, která se uskuteční ve středu,              dne 27. 9. 2017 v 15 hodin ve třídě "Koťátka".

Dozvíte se nejdůležitější informace ohledně provozu školy a činností s dětmi.

Vaše učást je důležitá! 

 

Těšíme se na Vás

 

 


 

Co vše potřebuje dítě do mateřské školy?

 

 • Pohodlný oděv do třídy  (tričko, tepláky, holčičky popř. sukýnku na gumu, zástěrku) – malujeme, cvičíme, zpíváme, hrajeme si na koberci, stolujeme, sami se svlékáme a oblékáme při použití toalety atd.
 • Bačkorky s pevnou patou (zakázané jsou pantofle, crocsy)
 • Další oděv a obuv pro pobyt venku – na sport, do pískoviště (např. tepláky a botasky – volte oděv takový, který si dítě může ušpinit, cítí se v něm dobře a nemusí si dělat starosti, nedávejte dětem do školky značkové drahé věci, vše podepište).
 • Pyžamko  (1x za 14 dnů si ho nosí děti domů vyprat – vždy v pátek,  nezapomeňte ho  v pondělí zase přinést :-))
 • Náhradní oděv do skříňky v šatně (pro případ polití při stravování, kreslení, eventuálně pomočení).
 • Všechny věci by měly být řádně označeny – podepsány (např. fixou na textil), předejdete tak jejich záměně či ztrátě!
 • Doporučujeme všem rodičům, aby svému dítěti nedávali do školky žádné cenné ani zbytečné věci. Neručíme za poškození hraček, které si děti přinesou z domova.Kvalitních hraček je ve školce dostatek. Pouze v době adaptace doporučujeme vlastního menšího plyšáka.
 • Prosíme rodiče, aby dětem nedávali bonbóny, žvýkačky apod.
 • Milí rodiče, informujte nás včas o zdravotních potížích a omezeních vašeho dítěte, nemocné děti do mateřské školy nevoďte – buďte ohleduplní k ostatním.

 

Mateřská škola je zařízení, které doplňuje výchovu v rodině a vzdělání – je tedy závislá na spolupráci s Vámi – rodiči. Podělte se s námi o Vaše přání, obavy a s důvěrou se na nás obracejte. Naše rady neberte jako kritiku, ale jako jednu z cest směrem k našemu společnému cíli a tím je SPOKOJENÉ DÍTĚ.

 

Děkujeme!

 

 


 

NĚKOLIK DOPORUČENÍ PRO RODIČE

Nástup do mateřské školy je velkým krokem nejen v životě dítěte, ale je to velká změna i pro rodiče. Některé děti zvládají vstup do školky bez problémů, jiné hůře. Aby se nástup do školky povedl co nejlépe, doporučujeme rodičům, aby dítě na školku připravili.

Před svým dítětem mluvte o školce hezky, nestrašte jej školkou, školka není za trest („Jen počkej, ve školce ti nikdo nepomůže“. „Budeš muset dělat všechno sám“. Paní učitelka tě naučí poslouchat“ apod.)

 

POSTUPNÉ ZVYKÁNÍ NA ČAS STRÁVENÝ V MATEŘSKÉ ŠKOLE

Dítě by si mělo na pobyt v mateřské školce zvykat pomalu. Pobyt v MŠ lze postupně prodlužovat a to individuálně podle potřeby každého dítěte – paní učitelky jsou rodičům vždy k dispozici a rodičům dokáží poradit, jak u jednotlivých dětí pobyt postupně prodlužovat.

PRAVIDELNOST DOCHÁZKY DO MATEŘSKÉ ŠKOLY

Velmi důležité je pravidlo, že dítě chodí do školky denně. Narušení pravidelného stereotypu bývá pro každé dítě velmi psychicky náročné. Školka jednou týdně nemá smysl. Jestliže dítě naučíte, že do školky chodí od pondělí do pátku a o víkendu je doma, nelze ho jen tak bezdůvodně z tohoto koloběhu vytrhnout. A pokud přece jen chcete dítěti dát „volno“, tak raději spojte den před víkendem či po víkendu, aby  dny docházky nemělo dítě nepravidelné, zpřetrhané.

NAVAZUJTE NA DENNÍ REŽIM V MATEŘSKÉ ŠKOLE

Časné ranní vstávání a pak odlišný režim, než na který byly děti zvyklé z domova způsobuje značnou únavu. Dbejte na pravidelné a včasné večerní ukládání dětí do postýlek, na dostatečný přísun vitamínů a přiměřené zdravé stravy, která doplní režim a jídelníček v MŠ. Předejdete tak nepřiměřeným ranním výstupům dítěte, které jde do MŠ s pláčem ne proto, že je tam nerado, ale jen proto, že se cítí unavené!

LOUČENÍ S MAMINKOU

Choďte do školky včas, aby převlékání do třídy proběhlo v klidu, bez emocí a neustálého napomínání typu “Dělej, nezdržuj“. Naposledy dítěti vysvětlete, kdy a kdo si dítě ten den vyzvedne. Před vstupem do třídy upozorněte dítě na přivítání s dětmi a paní učitelkou. Loučení ve třídě již NEPROTAHUJTE! Věřte tomu, že naprostá většina dětí, a to i těch, které vypadají, že se pláčem zalknou, se uklidní hned, jak se za Vámi zavřou dveře. Když to bude vážnější, učitelky Vás o tom budou jistě informovat.

 

POVÍDEJTE SI S DÍTĚTEM

Ptejte se a vyprávějte si s dítětem, co v MŠ prožilo, s čím si hrálo, jaké má kamarády, co jedlo! Je to důležité pro upevnění vztahu k mateřské škole, ale též k prohloubení vztahu mezi rodičem a dítětem. Dítě má radost, že zvládne samostatný pobyt ve školce, a když vidí ohlas rodiny a slyší chválu, chce dokázat ještě víc a tím více se těší, až Vám to v té školce ukáže! A jak jde s radostí druhý den do školky, tak Vám se zase s úlevou odchází do zaměstnání.

PRAVIDELNĚ DENNĚ SE SEZNAMUJTE S INFORMACEMI V MŠ

Velmi doporučujeme pravidelně sledovat dění  v mateřské škole. Každá třída má v šatně vyvěšeny důležité informace, co budeme s dětmi dělat, co nás čeká, kam půjdeme. Je to pro Vás velmi důležité proto, že můžete svému dítěti říci, co ho čeká, na co se může druhý den těšit. Věřte, že je to pro něj obrovská motivace, i dospělý se „lépe“ cítí, když ví, co ho ten den čeká. A proto i tak přistupujme ke svému dítěti a tím spíše v tomto velmi náročném období, kdy je dítě bez Vás, bez Vás rodičů, od maminky, se kterou bylo do teď po celou dobu, než se mu změnil život nástupem do školky do kolektivu spousty dětí a paní učitelek a především do prostředí plného změn.

RADA POSLEDNÍ – KDYŽ TO NEVYJDE

Někdy se stane, že ať děláme, co děláme, dítě je tak fixované na rodině, že přechod osamostatnění je prostě velký problém. Ale neházejte flintu do žita, chce to prostě vydržet a nevysílat na své uplakané dítě smutné pohledy, tím vše jen zhoršíte! Jen krátce vysvětlete – já musím do práce – ty do školky, až bude víkend, vše si vynahradíme a naplánujte společně s ním program, co dítě rádo dělá.

UPOZORNĚNÍ NA NENADÁLÉ SITUACE

Někdy se stane, že dítě začne chodit do školky bez problémů. To ale ještě neznamená, že nemůže přijít plačtivé období. Často se totiž stává, že tyto děti začnou bezdůvodně, třeba po týdnu nebo i měsíci plakat a odmítat školku, aniž by jim někdo ublížil, či se stalo něco zlomového. Prostě najednou přijde stesk, který však časem odejde zrovna tak nečekaně, jak přišel.

Přejeme Vám všem hodně úspěchů, krásné dny a hodně radosti s dětmi!


Co bude Vaše dítě potřebovat do mateřské školy

 

Do třídy dětem přineste:

přezůvky, nejlépe uzavřené s pevnou patou, které si děti dokážou obout samy! Nazouváky nebo jiná podobná obuv není vhodná, dětem se vyzouvá a hrozí úraz

pohodlné oblečení do třídy – nejlépe tričko s krátkým rukávem, hrací kalhoty, ponožky

náhradní oblečení -  spodní prádlo, tričko, kalhoty, ponožky, punčocháče - pro případ, že se dítě umáčí, polije a podobně

- k odpočinku na lehátku –pyžamo

pro pitný režim vlastní hrníček, který si dítě pozná

 

Pro osobní hygienu:

- balík papírových kapesníků

- zubní kartáček, výměna 2-3x za rok

- zubní pasta, 3-4 za rok

 

Na pobyt venku: 

podle ročního období a aktuálního počasí. Oblečení ukládejte do skříňky do spodní poličky, abychom poznaly, které oblečení je pro pobyt venku.

 

Je nutné počítat s tím, že se děti venku ušpiní!

 

- teplákové soupravy nebo podobné oblečení celoročně

- v zimě oteplovačky, čepice, šály, rukavice výhradně palčáky a vhodnou obuv

- v létě pokrývku hlavy a lehké oblečení, pevnou obuv, ne žabky a nazouváky

- gumáky a nepromokavé bundy

 

VŠECHNY VĚCI VIDITELNÉ A ŘÁDNĚ OZNAČTE

- Oblečení a boty s funkčními zipy či jiným zapínáním.

- Do skříňky nedávejte žádné zbytečnosti (sladkosti, hračky –kromě plyšáků na lehátko).    Nepřehánějte to s počtem náhradního oblečení.

- V zimě sledujte, zda Vaše děti mají všechno oblečení suché.

- Veďte děti k tomu, aby udržovaly své věci ve skříňce v pořádku.

 

 Děkujeme


 

Sběr použitého rostlinného oleje

Milí rodiče, zapojte se společně s námi do ekologického projektu!

Naše mateřská škola sbírá použitý kuchyňský olej ve spolupráci s firmou Fritex

Mnozí z nás neví co s použitým rostlinným tukem v domácnosti.

 • Někdo ho vrací do lahví a vyhazuje do kontejnerů se smíšeným odpadem

 • Jiný vylévá do umyvadla, či wc.

Ani jedno není ideální.

Sbírejte použitý olej do 1,5l PET lahví, které uzavřené přineste do MŠ.Prostředky získané za olej budou použity na nákup hraček a pomůcek pro děti.Více info o sběru použitého oleje najdete na nástěnce u hlavních dveří.

Děkujeme a těšíme se na Váš zájem.